Legalábbis a belgrádi Blic és az újvidéki Magyar Szó beharangozta az alábbi sport-bombahírt:
Natacha Atlas
Dušev-Janić Nataša visszatér Szerbiába és ismét szerb színekben versenyezik majd!
A szerbek számára bombasztikus hírnek számító információt Dragan Plavšić, a szerbiai női kajak kettes (Nikolina és Olivera Moldovan, akik bejutottak a londoni olimpia döntőjébe, ahol az utolsó, nyolcadik helyen végeztek) edzője árulta el a Szerbiai Rádió és Televízió vendégeként.
"A Szerbiai Olimpiai Bizottság elnöke, Vlade Divac (aktív sportolóként a Los Angeles Lakers sztárkosarasa volt) jelenleg is megbeszéléseket folytat Natašával, s véleményem szerint nagyon gyorsan sikerül megegyezniük" – mondta Plavšić, aki hozzátette, hogy a témával kapcsolatban jobb lenne, ha Divac nyilatkozna, mivel ő ebben az illetékes.
Csonka Gábor, a sportolónő menedzsere cáfolja a hírt. Szerinte az alaptalan pletykáknak csupán az szolgáltat táptalajt, hogy Vlade Divac a bronzérmes eredményhirdetés után beszélgetett vele.
Ugyanakkor Nataša edzője azt állítja, hogy többről volt szó, mint egyszerű beszélgetésről: "Nem hivatalos, de valóban tárgyalnak. Egyelőre nem tudni, hogyan végződik majd a tárgyalás" – mondta az [origo]-nak Kovács László, az olimpikon edzője. "Kint a szerbek alaposan elemezték a dolgokat, és már az is kérdés volt, hogy miért engedték el annak idején a jó versenyzőiket. Nataša visszatérése fel tudná lendíteni az egész szakágat, óriási nyereség volna Szerbiának. Hatalmas tehetségeik vannak, például egy ütőképes négyeshez is elég volna egy nagy egyéniség nekik. És ha egy valaki elkezd nyerni, akkor megered az éremeső. Sajnálnám, ha elmenne, de nem idegenekhez menne." – tette hozzá Kovács, aki már Janić édesapját is edzette. "Ha edzőként továbbra is szüksége lenne rám, én a rendelkezésére állnék." – egészítette ki.
Dušev-Janić Nataša a 2000-es olimpián még jugoszláv színekben indult, s negyedik lett, utána azonban, mivel nem kapta meg az államtól a minimális támogatást, úgy döntött, hogy Magyarországon folytatja pályafutását. A 30 éves, vajdasági bácspalánkai (Bačka Palanka) születésű Janić eddig három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyert Magyarországnak az olimpiai játékokon, a világbajnokságokon pedig 22 érmet gyűjtött be, és 18-szor állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.
2003-ban sajnos elhunyt édesapja, egyben első edzője. Milan Janić jugoszláv színekben kenusként ért el kiváló eredményeket, majd edzőként remekelt. Ő szervezte meg lánya magyarországi áttelepülését. Nataša fivérei, Mićo Janić és Stjepan Janić viszont horvát színekben eveznek.
Kettős állampolgárként a sportoló szerb színekben való vb-indulása semmilyen eljárási akadályba nem ütközne. Kérdés, mi történne Nataša Janić magyarországi olimpiai életjáradékával, melyet az aranyérmes sportolóknak életük végéig folyósítanak.
Klubjának, az EDF DÉMÁSZ-Szegednek idén december 31-ig van szerződése a kajakossal. Petrovics Kálmán klubigazgató a Délmagyar.hu-nak elmondta: "A folytatással kapcsolatos tárgyalások még nem kezdődtek meg, hiszen Nataša nincs is Magyarországon. Egyértelmű, hogy azt gondoljuk, marad, hiszen Szeged annak idején befogadta, szerette és szereti is, ha viszont másképp képzeli a pályafutását, nyitottak vagyunk a tárgyalásra. Hivatalosan még senki sem keresett meg bennünket, így sem a szerb szövetség, sem Nataša."
Storcz Botond, a magyar válogatott szövetségi kapitánya az NSO.hu-nak elmondta: "A szövetségnek semmilyen információja nincs arról, hogy ez ügyben bármiféle konkrét lépéseket tettek volna a szerbek, minket egyik fél sem keresett meg. Kapitányként nagyon nem örülnék neki, ha Nataša hat olimpiai érem birtokosaként itt hagyna bennünket."
A Nemzeti Sportnak SMS-ben reagált a külföldön lévő Janić, aki csak annyit közölt, hogy nem igaz a hír. Családjával pár napot amúgy Palánkán töltenek, majd onnan Szófiába mennek. Nataša Janić édesanyja Szerbiában, míg férje, Adrian Dušev szülei Bulgáriában élnek.