A szerb Big Brother legújabb sorozatához volt Jugoszlávia-szerte toboroz játékosokat. Szerbia mellett Horvátországban, Boszniában, Crna Gorában és Macedóniában is castingolnak. A horvát meghallgatásokon Splitben és Rijekán kétezren, míg Zágrábban háromezer-ötszázan jelentkeztek, hogy bekerülhessenek a tavasszal tizenöt fővel induló, százezer eurós díjért folyó valóságshow-ba. A showműsor helyszínéül szolgáló ház Belgrádban épül.
A casting-kérdések a reality műfajban megszokottak: Mennyire él intenzív szexuális életet? Ha tartós kapcsolatban él, osztályozza egytől tízig a házasságát/kapcsolatát. Milyen gyakran szokott berúgni stb.
Az Ex-Yu valóságshow-k történetében nem újkeletű az egykori tagállamok közötti átjárhatóság. A macedón és a szlovén (ott nem is castingolnak) kivételével a nyelv gyakorlatilag közös. (Például bizonyos horvát dialektusok között nagyobb az eltérés, mint mondjuk valamelyik másik szerb és horvát dialektus között. A délszláv nyelvek, még a kevesebb, mint kétmilliós szlovén anyanyelvűvel bíró, és a még ettől is kisebb macedón nyelvi közösség esetén is nyelvjárásonként jóval jelentősebb eltéréseket mutatnak, mint a magyar. Inkább a némethez és az olaszhoz hasonló nagyságrendűek a regionális eltérések.) A határokon átívelő távszavazás a kereskedelmi csatornáknak hasonló üzleti lehetőség, mint Magyarországon a tehetségkutatókban a határontúli versenyzőkre leadott többletszavazatok.
Annak ellenére, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még egymással háborúzó országokból érkező játékosok küzdenek meg a korpáért [korpa – a jelenleg Magyarországon futó valóságshow-ban a játékosok és a bulvármédiumoknak tudósító szakújságírók a pénznyereményre használják ezt a szlengkifejezést – a szerk.] komolyabb etnikai jellegű villongás nem várható.
A szerkesztők bizonyára gondosan kirostálják a közveszélyes turbo-nacionalistákat. (Hiszen egy "űberhorvátnak" akkora hőstett lenne az ellenség várában balhézni, mint Jimmy Jumpnak, a katalán származású, meccsekre befutó hülyegyereknek a Santiago Bernabeu stadionban, a Real Madrid főhadiszállásán egy Barcelona mezt vágni a kispadon ülő Mourinhohoz.) Elképzelhetetlen olyan tragikus kimenetelű eset, mint amilyen néhány évvel ezelőtt Magyarországon - ugyan nem valóságshow-ban, de hasonlóan önkéntesekből verbuválódott kényszerközösségben - a Zrínyi Mikós Katonai Akadémia kollégiumában történt, amikor egy azeri diák az őt szekáló örmény társának a fejét egy Tescoban vásárolt fejszével verte szét.
Ramil Szafarov az örményölő fejszés azeri diák, hazájában valóságos internetes néphős.
Ljubica Maroš négy éve bénult meg derékon alul egy közlekedési balesetben. Nehezen békélt meg sorsával, hiszen korábban ápolónőként dolgozott, amikor is ő segített másokon. Azért indul a show-ban, mert a nyereményből ki tudná fizetni a drága műtétet, aminek a segítségével talán újra lábra állhatna.
Ekrem Jevrić, egy Uhrin Benedek-típusú, autodidakta könnyűzenei futóbolond, aki nemrég a BB-konkurens, szerbiai Farm valóságshow-ban szerepelt.