Minden Koszovótól függ. Minden. A SZERBEK NEM AKARNAK EGY KOSZOVÓ NÉLKÜLI VILÁGBAN ÉLNI!
Jelenleg ez a szerb politika egyetlen, és vezér elve. Minden nemzeközi fórumon attól teszik függővé az együttműködést, hogy a potenciális partner ország milyen álláspontot képvisel Koszovó kérdésében. Ez a szánalmas kvázi nyomásgyakorlás pedig, ha nem vigyáznak, további hosszú évekre izolálhatja Kis-Szerbiát. A szerebek egy ideje a diplomáciai kapcsolatok megszakításával, és egyes országok elleni kereskedelmi korlátozásokkal fenyegetőznek.
A SZERBEK NEM AKARNAK EGY KOSZOVÓ NÉLKÜLI VILÁGBAN ÉLNI!
Inkább mindenkit beperelnek, aki elismeri Koszovót. A kormányválság is azért köszöntött Szerbiára, mert nem tudtak megegyezni abban, hogy meghozzanak-e egy Szerbia EU csatlakozását Koszovóhoz kötő határozatot, vagy sem. A frissen lemondott Kostunica ugye egyelőre biztosan nem, de lehet, hogy Tadic államelnöki jogait gyakorolva stikában aláírja a szerződést az EU-val. Vállalva, hogy árulóvá válik, és kilövési engedélyt is adnak rá. Kostunica lemondásával nem lesz vége a tétmeccsnek, éppen csak most kezdődik. Új választás. Választás a tudatos izoláció és a szalmaszálnyi remény között. Egyelőre értelmetlen dolgokat tesznek a politikusok.
Ahogy bővül a tartományt elfogadó országok sora, egyre több lehetőség adódik az ellenállásra. Bojkottálni lehet adott országok termékeit például. Az Audi, a Volkswagen, és Citroen bojkottja után, eddig maximum Nokia telefonjaikat dobálhatták volna ki a szerbek, de most Horvátországon van a hangsúly, miután a horvát saborban (képviselőházban) is felmerült a függetlenség elismerése. Már a horvát kormány egyik pártja, a Független Szerb Demokrata Párt is a koalícióból való kilépéssel fenyegetőzik arra az esetre, ha elismernék Koszovót. Jaj. Tadic is fenyegetőzött már mindenfélével. A baj csak az, hogy Szerbia egyik legfontosabb gazdasági partneréről van szó, nem is beszélve arról a több tízezer szerbről, aki "horvátban" lakik, és akik miatt megintcsak nem egy díjnyertes ötlet hátat fordítani a szomszédoknak. A boszniai szerbek is kiválással fenyegetőznek. Az milyen érdekes lenne. Szerbia csak ugat, ugat és ugat, de harapni nem harap, vagy legalábbis jól megfontolja mielőtt ugrik.
Akárhogy is kapálóznak a szerbek egyre jobban belegabalyodnak saját mániájukba. A szlovén árúk bojkottja már 1990-ben sem működött, a koszovói adósság fizetésének felfüggesztésével csak hitelezőiket haragítanák meg, és súlyosan leértékelnék az ország szavahihetőségét, a diplomáciai kapcsolatok megszakítása a legroszabb ötletek egyike. 40 országgal egyszerre nem lehetsz tartósan haragban, különösen annak tükrében, hogy nem karibi, vagy dél-amerikai banánköztásrsaságokról, hanem nagyhatalmakról van szó. Az Egyesült Királyság például már nagykövetet is küldött Koszovóba, és ilyen döntéseket nem szokás visszavonni. A német elismerést még elkönyvelték azzal, hogy a németek hagyományosan gyűlölik a szerbeket, aztán jöttek az észtek is arra választ adni már nem igen tudtak a szerb honatyák. Nyilván válaszlépésként majd nem esznek észt halat. A következő lépés, ha nem szakad végre darabokra ez kétarcú kormány az lehet majd, hogy minden szerb éhségsztrájkba kezd, ebben már úgyis van gyakorlatuk. Nem tudom meddig lehet ezt csinálni, de ha a szerb nemzeti oldalon múlik, 2020-ban Szerbia még nem, Koszovó viszont már EU tag. Pristinában rendezik a nyári olimpiát, amit Szerbia újra bojkottál, ahogy 2008-óta mindet. Nem versenyezhetnek olyan mezőnyben, amely elfogadja Koszovót. Szerencsére a fociválogatottat befogadták az Afrika Kupába. Kongó verte ki legutóbb a negyeddötőben. Mivel az ország, az általános éhezés ellenére, 2009 óta nem fogad el nemzetközi segélyt, az ENSZ különleges alakulatai csempészik át a határon az élelmiszer segélyeket a még mintegy 2.3 millió fős lakosságnak, amely száz és száz fővel fogy minden egyes nap. Mióta a hadseregnek joga van bármikor tüzet nyitni a tüntetőkre nincsenek demonstrációk, viszont éjszakánként sokan nekivágnak az elaknásított, elektromos kerítéssel védett országhatárnak. Az időjárásjelentésben még mindig jelzik, milyen idő lesz másnap Koszovóban, más országokat azonban már rég nem jelenítenek meg a térképen. A szerb atlasz 50 oldalon foglalkozik Koszovó domborzatával, minden koszovói szerb kolostor külön tétel az érettségin. Amerikáról annyit említenek a történelemkönyvek, hogy Szerbiában már régen kardokkal ölték egymást, mire azt egyáltalán felfedezték. A szerb popszakmában egyetlen műfajt, a koszovói népdalok szintetizátoros változatait engedélyezik. A szerbek nem esznek: hamburgert, hot-dogot, pizzát, se bolognait, franciadrazsét, dán sajtot, horvát csokoládét, és a "jókis" magyar halászlé is hiányzik néhányaknak.
Szerencsére a "csevapcsicsa" nagyon laktató.
All In
2008.03.08. 12:55 Bálint Csaba
3 komment
Címkék: szerbia függetlenség koszovó szerbia2020
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
SFRJ4ever 2008.03.11. 12:12:36
Csak sajnos tényleg van rá esély, hogy így nézzen ki! :(
Komód 2008.03.12. 11:43:41
gromit 2008.03.25. 14:17:29
ezt sztem javitsd :)
