Már 150 horvát kunáról, azaz mintegy 5000 forintról is indul a licit horvát weboldalakon a hadsereg ruháira. Ez mondjuk csak egy ing ára, de gyakorlatilag bármit be lehet szerezni: zubbonyt, pilóta egyenruhát, sőt a szerelők szerelése is megvehető. Egy tábornoki egyenruha kezdő ára azonban már 800 kuna:
A neten hirdetők mindegyike azt állítja, hogy a nála található darab eredeti, nem másolatról van szó, és az összes hivatalos jelzés rajta van. Ha véletlen' nem lenne rajta, az sem nagy tragédia, hiszen ugyanezen az oldalon a csizmán, derékszíjakon, és egyéb kiegészítőkön túl, eredeti rangjelzéseket is vehetünk díszegyenruhánkhoz.
A horvát ENSZ csapatok egyenruhája is elérhető áron keresi gazdáját. Ha valaki esetleg szeretne beszivárogni közéjük egy békemisszióban, csak öltse magára a hibátlan darabot, és tegyen egy nyugodt sétát a táborban.
2007-ben fegyveresek jutottak be egy USA katonai táborba Afganisztánban. Amerikai egyenruhában, amelyet előzőleg éppen az amerikaiaktól vásároltak. Az USA-ban, a kabuli incidensből tanulva, már tiltják a használatban lévő uniformisok Internetes adásvételét. Horvátországban azonban még csak meg sem büntetnek senkit, aki ilyen üzletet köt, legalábbis nem volt még rá példa, sőt a magasrangú tisztek akár el is adhatják a megunt hacukákat. Így félúton a NATO felé kétségkívül nem tesz jót az országimázsnak, hogy a fél világ horvát egyenruhában járhatna, ha akarna, de ennél talán lényegesebb kérdés a horvát lapok szerint, hogy miért kényszerülnek a volt, és a jelenlegi katonák arra, hogy aprópénzért eladják egenruhájukat?