Egy Svédországban vendégmunkásként dolgozó bosnyák család a nyugat-boszniai Sanski Most melletti Čaplje faluba utazott, hogy ott töltsék el a rokonaiknál az éves szabadságukat.
A légkondicionált járműben töltött hosszú utazást követően – több mint húsz fokos hőmérséklet-különbség volt a gépkocsi utastere és a szabadtéri kánikula között – a család tizennyolc hónapos kisfia sajnos meghalt.
Mire a gyereket a közeli Sanski Most egészségházába beszállították, az orvosok már csak a halál beálltát tudták megállapítani. A kisfiúnak megállt a szíve, és mindezt az orvosok szerint a hosszú, klimatizált körülmények között eltöltött tartózkodás utáni hirtelen hőmérséklet-növekedés, vagyis az átélt hősokk váltotta ki.
Egészségügyi szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy akár ilyen szélsőséges következményei is lehetnek a légkondicionáló készülékek huzamos használatának. Még ha nem is következik be ilyen végzetes tragédia, a szervezetnek, különösen a vérkeringésnek és a szívműködésnek is komoly terhelést jelent a klíma; az enyhébb, asztmatikus, allergikus, stb. tünetekről nem is beszélve. Mind munkavégzés, mind hosszú utazás közben célszerű legalább 2-3 óránként megszakítani a klímával hűtött térben töltött időt.
A tragikus hírről több bosnyák, horvát és szerb hírportál is beszámolt.
Az utolsó 100 komment: