Szerbiában, és egyáltalán azokban az országokban, ahol szerbek is élnek mindig elveszik valami. Eltűnnek fontos papírok,tárgyi bizonyítékok, szerződések... Akárcsak a fél pár zoknik. Nyoma veszett ugye a Karadžić-Holbrooke paktumnak (ha létezett egyáltalán), a bosnyákok nem találják a daytoni szerződést. Így megy ez. Gondolom bejön a takarítónő, aztán kidobja a firkalapokat. Ez mi? Valami angol halandzsa... Aztán már megy is a kukába. Egészen imádnivaló ez a kormányzati szintre jutott trehányság. Azért, ha egy adófizető hagyja el a papírjait komolyabb szankciókra számíthat, úgy érzem, azoknál, akik most Ratko Mladić tábornok ujjlenyomatát veszítették el. Hiába, működik a kettős mérce...
Elveszett ugyanis a milliókat érő ujjlenyomat. Rasim Ljajić kormánypárti politikás ember mondta. Nem mintha erre feltétlenül szükség lenne az elfogáshoz, de mégis ciki.
Mladić 1999-ben kért szerb személyit, és ehhez ott mindenképpen ujjlenyomat szükséges. berakják a többi papírszemét közé. Ratko ujjllenyomata azonban nincs a dossziéjában. valaki kivette onnan. Valaki, aki a szerb rendőrségnél, vagy a titkosszolgálatoknál dolgozik, és nem akarja, hogy a nemzeti hős utáni nyomozás zökkenőmentes legyen. Ezek a fegyveres, és néha már félkatonai jelleget öltő szervezetek nagyon megosztottak ami Mladić elfogását illeti. A korábbi elfogások nyilvánvalóvá tették, hogy a háborús bűnökkel vádolt szerbeket kívülről, és belülről is segítik. Mindenki beleteszi, amit tud. Župljaninnak is került valahonnan teljesen hivatalos helyen készült személyi, volt munkája is. Karadžić is jól elvolt a nagy bujkálásban. Neki is voltak iratai, állása, bár főnökének azt mondta, hogy a diplomája elveszett (mondom, ezek ilyenek). Nem nehéz tehát kitalálni, hogy Mladić tábornokot is segítik. Azok segítik, akik egyben keresik is, hogy elfogják. Nagyon mókás a helyzet. Nem is csoda, hogy nem haladnak. Most azon dolgoznak, hogy kiderüljön, kik a kettős ügynokök. Van egy olyan érzésem, hogy külön fociligát lehetne belőlük szervezni, annyian vannak. Így keresik Mladićot. Az egyik meglátja, erre a másik befogja a szemét.
Azt írja a Blic, hogy belső összetűzések voltak a titkosszolgálatoknál, és a rendőrségen is az eltűnés miatt. Az igazgató természetesen kivan idegileg. Ráadásul azzal is szembesülnie kell, hogy a tábornokra vonatkozó információk folyamatosan szivárognak kifelé, egyenesen Mladićhoz. A Katonai Hírszerzést "elfogultság" miatt már kizárták a nyomozásból, de még mindig van elég tégla ahhoz, hogy a tábornok időben megkapja a legfrissebb tudnivalókat a belső körökből. Tudod, reggel kávé gőzölög az asztalon, újság, jelentések az utána folytatott nyomozás eredményeiről, cica dorombol az ölében, ő meg csak olvasgat békésen...
- Azok között, akik Ratko Mladićot védik, sok olyan van, aki akár fegyvert is fogna az ügy érdekében. Ezért őt sokkal nehezebb lesz elfogni, mint Karadžićot -mondta Vladimir Vukčević ügyész a Blicnek. A háborús bűnösök elleni perek szakértője szerint az szinte biztos, hogy a szükséges információk birtokában Mladić nem adja fel magát.
A dokumentumok eltűnését egyelőre tagadja, és a lapétresüléseket cáfolja a szerb titkosszolgálat. Az azonban szerintük is biztos, hogy segítik a tábornokot. Ha mégsincs meg az ujjlenyomat Belgrádban, szerintem Srebrenicában kell keresni. Tuti, hogy visszament.