Az extrém kijelentéseiről is elhíresült londoni polgármester, a konzervatívok fenegyereke, Boris Johnson családjával titokban Horvátországban nyaralt, éspedig a Neretva folyó torkolatához közeli Metković mellett, a Deak család tulajdonában álló villában.
Utóbb valahogy mégis felfedte inkognitóját és egy helyi rádió főszerkesztőjének interjút is adott. Elmesélte, hogy mindig is szeretett volna visszatérni Horvátországba, ahol korábban csak egyszer járt:
"A háború alatt, a kilencvenes évek elején Zágrábban jártam egy sikertelen európai misszió tagjaként. Jugoszlávia széthullását szerettük volna megakadályozni, ami ugye nem sikerült. Akkor ismerkedtem meg Franjo Tuđmannal és a többiekkel. Horvátország nagyon megtetszett és már akkor elhatároztam, hogy előbb-vagy utóbb visszatérek."
Majd a friss EU-tag horvátoknak az alábbi tanácsot adta:
"Legyenek résen! Horvátország egy jelentős gazdasági tartalékokkal rendelkező gyönyörű ország, de ne hagyják, hogy Brüsszel rabjaivá váljanak. Természetesen az EU-nak jó oldalai is vannak, mint például az áruk szabad áramlása és a fiatal tehetségek szabad munkavállalása és nem az én tisztem Önöknek tanácsot adni, de pillanatnyilag nem kedveznek a feltételek ahhoz, hogy nemzeti valutájukat felváltsák az euróval. Ne szálljanak fel egy süllyedő hajóra."
A nemrég véget ért londoni olimpiai játékokkal kapcsolatban elmondta, hogy az több, mint kilenc milliárd fontba került, de szerinte megérte.
"Hatalmas siker volt London és az egész Egyesült Királyság részére. Rengetegen nézték a játékokat és a városról egy rendkívül kedvező képet tudtunk továbbítani. A legtöbbet Kelet-London profitált az olimpiából. Vasútállomásokat, lakóépületeket, stadionokat és egyéb sportlétesítményeket adtunk át és mindezt főképp a kelet-londoni fiatalok tudják a jövőben kihasználni. "
További polgármesteri ambícióival kapcsolatban elmondta, hogy Londont egyértelműen, minden fronton a világ legjobb, legélhetőbb nagyvárosává szeretné varázsolni. Az üzleti és a művészeti élet világfővárosává tenné, illetve egy évszázad távlatából visszavenné ezt a nemhivatalos titulust New York-tól.
A brit sajtóban gyakran visszatérő, esetleges kormányfői ambícióival kapcsolatban kitérő választ adott és elmondta, hogy még négy évig biztosan Londonra fog fókuszálni.
A magánéletével kapcsolatos kérdésekre elmondta, hogy szabadidejében Rolling Stonest, Clasht és Brahmsot hallgat és a vendéglátóit dicsérő, kötelező udvariasságról sem feledkezett meg:
"Horvátországnak nincs párja Európában. Zöldebb és szebb, mint mondjuk Görögország, kevésbé zsúfolt, mint Franciaország, a tengeri szigetek pedig földöntúli, álomszép gyöngyszemek. Szeretnék még visszatérni, hogy gyönyörködjek ezekben az öreg kőházakban, irigylem Önöket. Ki tudja, egy nap, ha majd meggazdagszom az "értelmetlen" könyveimen (nem kizárt, hogy Boris arra célzott, aktív politikai karrierje végén kiadja memoárjait, amiért az angolszász világban mesés, gyakran soha meg nem térülő előlegeket fizetnek ki a kiadók. A rossz nyelvek szerint arrafelé így működik a bizalomra épülő, utólag kifizetésre kerülő, korrupciós hálapénz intézménye) akkor talán én is vehetek itt egy ilyen kőházat."
A magyaros vezetéknevű Deak család villája egyébként kimondottan passzol a visszafogott, rejtett luxust preferáló, viktoriánus ízlésvilághoz. A már-már puritánul egyszerű homlokzatú kőház mesés berendezésű belső teret rejt magában, ráadásul medencével, teniszpályával is felszerelt (a tulajdonos házaspár, Drago és Dubravka Deak közel kétmillió eurót költött a több mint háromezer négyzetméteres komplexum felújítására), de mindez eltörpül a tengerpartra és a Neretva-völgyre –a világ talán egyik legszebb, smaragdszínű folyójára– nyíló panoráma mellett.