Nem lehet ezt így gyerekek. Olvasom, hogy Szabadkán valami idióta zsaru fejbelövéssel fenyegetőzött, amikor meglátta a magyar plakátolókat. Nincs ebben semmi nóvum, mindig voltak elmebetegek, nem ettől megy fel a vérnyomásom, hanem attól, hogy mekkora lámák vagytok a Pásztorral meg a többiekkel az élen.
Olvasom ezt a hírt az MTI-ben, meg mindenfele, tele van vele az egész kurva magyar sajtó egész nap. Ott túráztatják a hírt álló nap az első négy infó között portálok, alatta kaffognak a kommentelők, hogy mit kéne, meg hogy kéne tenni a szerbekkel, meg skandallum és ez mind szart se ér. Majd Viktornak is panaszkodjatok, ha jön megint Palicsra kamuzni nagyokat az összetartozásról.
Nekem meg csak egy kérdésem van. Miért nem olvasok erről egy árva sorocskát sem a szerb lapokban? És tudod, nem nehéz rájönni, hogy nem azért, mert a soviniszta szerb sajó elhallgatja a valóságot, mert ők is a piacról élnek, meg a jóféle bulvárból és botrányból. Azért nem olvasok egy sort se erről sehol, mert ti nem vertétek fel a médiát. Lehozta a Magyar Szó, elolvasta az a párezer magyar, aki amúgy is tudja, mi a helyzet, de a szerb még mindig azt hiszi, hogy a magyarok el vannak kényeztetve Szerbiában. Ébresztő! A sajtót kell felverni, legyen ettől hangos az összes fórum basszameg! Feljelentést is kell tenni, ahogy meg is tettétek, de ti is tudjátok, hogy ez mennyit ér.
Oda kell csődíteni a B92-től a Pressig mindet. Írják meg, a külföldi sajtó vegye át, elemezgessék egy kicsit, csócsálják az infókat, ne maradjon már titokban az ilyen gyalázat, aki pedig elkövette, az szégyellje el magát. A politikus, a rendőr, az állampolgár érezze, hogy baj van. Nagyanyám mondta mindig, amikor elhallgattam, ha valami bajom volt, de nem szóltam: beszélj fiam, vagy szarjál betűt! Hát szarjunk akkor betűt!
Azt szokták felírni a házainkra, hogy "ez itt Szerbia", és tényleg az. Hát Szerbiában a szerb rendőrséget a szerb sajtóban kell megszégyeníteni! Ha kussolsz, holnap is kapsz egy pofont. Én küldjek sajtóközleményt a lapoknak? Meddig "jobb a békesség"?
Mit bénáztok már?
2010.08.17. 19:09 Bálint Csaba
5 komment
Címkék: sajtó rendőrség magyarok szerbia rendőrök sovinizmus szerbek
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Styxx 2010.08.18. 12:46:19
B+, ez annyira primitív, önellentmondásosan abszurd, mintha Kapa alakítaná a rendőrt valamelyik krétakörös darabban.
Persze, igazad van, bicskanyitogató az ilyesmi, a szerb sajtó meg lapít az egész ügyről de, sajnos banális ügy pl. ahhoz képest, hogy a temerini fiúk mióta benn rohadnak a sitten és még sorolhatnám.
Bálint Csaba · http://srbija.blog.hu/ 2010.08.18. 18:13:41
Styxx 2010.08.19. 12:08:37
Ebben igazad van és valahol el kell kezdeni a protestálást. Lehetne az akár ez az eset, mert eléggé egyértelmű a pökhendi, durva, izomból kivitelezett jogsértés.
Talán az lenne a megoldás, hogy erős 100% civil, pártmentes kisebbségi jogsegély szolgálaton keresztül kellene jó sajtókapcsolatokat kiépíteni a világon mindenfelé. Csorba Béláéknak van ilyesmi, csak ők nem pártfüggetlenek.Nem csak a "hagyományos" médiában, hanem mondjuk ügyes bloggerek, stb. Pl. a múltkor olvastam egy angol foci őrült srác BBC-s blogját az angol-magyar meccs előtt. Írt a srác egy elképesztően jó posztot a 9-3-ról, amihez hihetelenül szinvonalas kommenteket írtak. Néhány öreg is, aki gyerekként megnézte a meccset. Bocs, ez elég OFF lett, csak arra akartam kilyukadni, hogy akár jó angolsággal vezetett, akár két-, esetleg háromnyelvű tematikai blogokkal is lehetne némi média visszhangra szert tenni, amihez pénz sem kell. persze egy rakat idő, tehetség, nyelvtudás viszont igen, és egy blog felfutásához erős promó nélkül egy nagy adag szerencse is kell, még akkor is ha színvonalas.
Styxx 2010.08.19. 12:22:44
Azért valami kavargatás csak lesz az ügyben, de szerb nyelvű cikket még nem láttam.
